Bio-Circle Surface Technology GmbH
eksklusiivne turustaja

Torude ja soojusvahetite läbipesemine ja puhastamine

Power Cleaner DB
Puhastusseadmed
Ettevõtetele
Majadele ja korteriühistutele

Kuum vesi kraanis ja stabiilne +23 °C ruumis, kui väljas on tugev pakane – kas need tsivilisatsiooni eelised on omaks saanud? Vastake nüüd lihtsale küsimusele: millal teie maja küttesüsteem ja gaasikatla soojusvaheti on viimati läbipesu saanud?
Eksisteerib ekslik arvamus, et keemilise vee kasutamisel ei teki torudesse ega radiaatorisse kaltsiumi, rooste ega sete. See on põhimõtteliselt vale – tekib küll! Muidugi, aeglasem ja väiksemates kogustes, kuid ikka tekib, sest süsteemis toimub elektrikeemilise korrosiooni protsess. Saasteained (näiteks sete, kaltsium jne) moodustavad radiaatori ja soojusvaheti sees isoleerkihi, mille tõttu kulub kütmiseks palju rohkem energiat kui puhta süsteemi korral. Kahetorusüsteemides on suur probleem termoregulaatorite ummistumine. Termoregulaator muutub kasutamiskõlbmatuks, kui sete ummistab ava, mille suurus on vaid 0,5 mm! Vanade malmradiaatorite sisepind on sageli 2/3 mustusega kaetud – pole üllatav, et kogu soojus ei pääse tuppa.

Lisaks probleemidele, mis on seotud ruumi
s soojusenergia puudusega, põhjustab mustus küttekulude märkimisväärset kasvu. Vaid 1 mm paksune settekiht põhjustab kuni 10% liigset küttekulu. See tähendab, et teie küttearve suureneb umbes sama palju. Sõltuvalt vee kvaliteedist võib 3-4 aasta jooksul moodustuda 1 mm kaltsiumi kiht. See näeb nagu toru torus: ruumi õhu soojendamiseks on vaja soojendada mitte ainult radiaatori metalli, vaid ka sisemist settekihti, millel on väga väike soojusjuhtivus.

Meie ettevõte teostab
mistahes keerukusega kütte- või jahutussüsteemide läbipesu – alates väikese eramaja katlast kuni mistahes mahuga turbiini kondensaatorini. Läbipesuks kasutatakse spetsiaalseid RWR-seadmeid ja innovaatilistvedelikku Power Cleaner DB, mis võimaldab süsteemi läbi pesta ja täielikult eemaldada kaltsiumi, rooste, ladestused ja muud setted.

Suur
objektide jaoks on meil oma keemialabor, mis asub Bio-Circle grupi tütarettevõttes Vilniuses (Leedu), mille abil saab määrata mustuse koostis ja tõhusam läbipesu.